Powrót
9.12.2015

Prezent świąteczny dla kogoś, kto ma już wszystko

Prezent świąteczny dla kogoś, kto ma już wszystko
Autor
Anna Dobrzanska

Co kupić na Gwiazdkę komuś, kto wydaje się mieć wszystko, niczego mu nie brakuje, a gdy tylko czegoś chce, natychmiast kupuje to sobie sam? W dzisiejszych czasach to całkiem realny problem.

Bogacimy się jako społeczeństwo i nasycamy się wszechobecnymi dobrami konsumpcyjnymi. Nasze oczekiwania i wymagania rosną, gust nam się wyrabia, stajemy się coraz bardziej wybredni. To z jednej strony dobra wiadomość, ale z drugiej – kupowanie prezentów urasta do rangi czynności trudnej, niewdzięcznej i często kończącej się niepowodzeniem.

Zdarzają się jednak okazje, przed którymi nie da się uciec – prezent na święta dla bliskiej osoby musi być. Co zatem kupić komuś, kto ma już wszystko? Jest coś cenniejszego od rzeczy materialnych i pieniędzy, czego chyba nikt z nas nie ma w nadmiarze. To czas. Czy prezent może być związany z czasem?

Prezent świąteczny na chwilę

Zagonieni w codziennych obowiązkach, skupieni na ciągłym planowaniu przyszłości, nie potrafimy żyć tu i teraz. Prezent świąteczny, którego istotą jest przyjemne przeżycie, pozwala smakować teraźniejszość, docenić dzień dzisiejszy, cieszyć się chwilą i bliskimi ludźmi, którzy nam towarzyszą. Prezent-przeżycie to nie musi być egzotyczna wyprawa czy ekstremalny sport. Żeby docenić miłą chwilę, wystarczy nawet zwykłe wyjście do kina lub restauracji albo relaksujący masaż. To, ile kosztuje taki masaż, jest niewspółmierne do korzyści z niego płynących dla obdarowanego, który w czasie tajskiego masażu czy masażu kamieniami na pewno odpłynie w krainę błogości.

prezenty świąteczne

Prezent świąteczny na czasie

On lub ona mają wszystko? Zawsze można spróbować wziąć udział w wyścigu i kupić coś, czego dana osoba nie zdążyła sobie sprawić, bo… jeszcze przed chwilą tego nie było. W tej kategorii mieszczą się książki pachnące jeszcze świeżą farbą drukarską, płyty, które miały swoją premierę dosłownie przed chwilą, najnowsze gadżety, jeszcze nie wszędzie dostępne. Do kupienia tuż przed Wigilią.

prezenty na czasie

Prezent świąteczny ze swojego czasu

Umiesz gotować, robić przetwory, majsterkować, malować, nieobcy jest ci dekupaż lub szydełkowanie? Pomysł na prezent gotowy. Możesz bowiem przygotować upominki własnoręcznie lub podarować swój czas i pobawić się w nauczyciela. Nauka szycia na maszynie to coś, o czym od dawna marzy twoja przyjaciółka, a tak się składa, że potrafisz szyć? Świetnie! Pomóż jej opanować tę umiejętność, organizując prywatny kurs. A jeżeli wydaje ci się, że nie masz żadnych talentów – wciąż masz czas. Każdy z nas ma go tyle samo, 24 godziny na dobę, i każdemu z nas go brakuje. Czemu by nie dać komuś w prezencie tego rzadkiego dobra? Podaruj tacie wspólny wyjazd na ryby, siostrze odbieranie jej dzieci ze szkoły, a małemu bratankowi – sobotnie popołudnie spędzone tak, jak on zechce.

jeżeli kochasz, czas znajdziesz

Prezent świąteczny z przeszłości

Święta to znakomita okazja do sentymentalnego powrotu do przeszłości. Może on być sprowokowany smakiem czekoladek, którymi zajadaliśmy się na początku naszej znajomości, albumem ze starannie dobranymi fotografiami, przypominającymi miłe chwile, lub fotoksiążką ze wspólnych wyjazdów. Dla najbardziej zdeklarowanych miłośników przeszłości świetnym prezentem będzie program do tworzenia drzewa genealogicznego.

prezent z przeszłości

Prezent świąteczny na przyszłość

Najciekawsze pomysły na prezenty świąteczne to takie, które mają swój dalszy ciąg. Karta na basen dla kogoś, kto chce zadbać o formę, całoroczny karnet do filharmonii dla melomana, książka inspirująca do zmian, kurs pozwalający na rozwój zawodowy lub osobisty – taki prezent na święta może mieć pozytywne, długofalowe skutki. Niech świąteczne chwile potrwają tym razem nieco dłużej niż zwykle.

prezenty na przyszłośc

Prezent świąteczny na zawsze

Sznur pereł, złoty łańcuszek, kolczyki ze szlachetnymi kamieniami, porcelanowe elementy zastawy stołowej, srebrne sztućce, elegancki męski zegarek – takie prezenty świąteczne mogą przetrwać lata, a nawet zostać przekazane następnym pokoleniom. Prezent najbardziej na zawsze, w każdym tego słowa znaczeniu? Pierścionek zaręczynowy. Dowiedz się, jak wybrać pierścionek zaręczynowy i oświadcz ukochanej osobie właśnie w Święta, że chcesz z nią być do końca życia, na dobre i na złe.

diamenty są wieczne

Najnowsze porady