Powrót
17.12.2020

Usuwanie zmarszczek. Ile kosztują zabiegi kosmetyczne na twarz?

Usuwanie zmarszczek. Ile kosztują zabiegi kosmetyczne na twarz?
Autor
Anna Dobrzanska

Nieinwazyjne zabiegi przeciwzmarszczkowe, czyli tzw. lifting bez skalpela, są coraz bardziej popularne nawet wśród całkiem młodych kobiet. Jaki jest koszt likwidacji zmarszczek, na czym polega działanie tych zabiegów i gdzie najlepiej je przeprowadzić?

Każdy z omawianych tu zabiegów ma dziesiątki odmian i wersji. Mogą się różnić użytymi substancjami, sprzętem, intensywnością, głębokością, stężeniem itp. Dlatego widełki cenowe w wielu przypadkach są szerokie, a podawane ceny zabiegów na zmarszczki – orientacyjne. Przed każdym zabiegiem warto dopytać, czy cena dotyczy tylko materiału, czy również jego podania i dodatkowych konsultacji, czyli kosztów całego zabiegu. Zawsze trzeba też dowiedzieć się wszystkiego o przeciwskazaniach, skutkach ubocznych i możliwych działaniach niepożądanych. Szacując całościowy koszt, trzeba też wiedzieć, ile zabiegów poleca w danym przypadku lekarz lub kosmetyczka, i jak długo utrzyma się efekt całej terapii.

Ile kosztuje botoks i na czym polega jego działanie?

To jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Botoks i kwas hialuronowy nazywane są zabiegami lunchowymi, ponieważ trwają tak krótko, że można przeprowadzić je podczas przerwy na lunch – czasem nawet tylko 15 minut. Toksyna botulinowa, zwana też jadem kiełbasianym, to substancja produkowana przez bakterie. W dużej ilości jest silną trucizną i właśnie dlatego jest dostępna tylko na receptę, a zabiegi z jej użyciem powinno się przeprowadzać w gabinecie medycyny estetycznej. W odpowiednio dobranej dawce botoks jest nieszkodliwy. Polecany dla młodszych osób, przed czterdziestką, można go jednak wstrzykiwać nawet już w wieku 25 lat. Paraliżuje i rozluźnia mięśnie, niwelując tym samym zmarszczki mimiczne. Jest praktycznie bezbolesny. Rezultaty pojawiają się do dwóch tygodni od przeprowadzenia zabiegu. Działa głównie na zmarszczki mimiczne – na czole, wokół oczu, nad górną wargą (tzw. zmarszczki palacza), na szyi. Nie pomoże w przypadku obwisłej, opadającej skóry. Ceny zabiegów rozpoczynają się od około 400 zł za jedną partię twarzy. Efekt utrzymuje się mniej więcej przez 6 miesięcy.

ile kosztuje botoks

Ile kosztuje wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym?

Kwas hialuronowy to substancja występująca naturalnie w skórze, zapewniająca jej elastyczność. Z wiekiem stopniowo jej ubywa. Podaje się ją pod skórę w postaci żelu, uzyskanego metodami biotechnologicznymi. Wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym przywraca twarzy młodszy, łagodny wygląd i daje bardzo naturalny efekt. Wygładza zmarszczki mimiczne, bruzdy nosowo-wargowe. Tej substancji można używać również do modelowania kości policzkowych. Poprawia też wygląd zapadniętych skroni i tzw. doliny łez, czyli cieni i zapadniętej skóry pod oczami. Po zabiegu od razu można wrócić do zwykłych zajęć. Nie powinien być bolesny – skórę smaruje się kremem ze środkiem znieczulającym. Całość trwa około 30 minut. Wypełnienie kwasem hialuronowym jest nieco droższe niż botoks. Jedna ampułka, która kosztuje ok. 1000 zł, wystarcza zwykle na wypełnienie zmarszczek na jednej partii twarzy. Efekty są widoczne natychmiast i utrzymują się zwykle od 9 do 18 miesięcy.

ile kosztuje kwas hialuronowy

Nici liftingujące – jak to działa?

Nici liftingujące stymulują skórę do produkcji kolagenu – białka, które tworzy rusztowanie dla jędrnej skóry i którego z wiekiem mamy coraz mniej. Sprawiają również, że skóra zaczyna produkować więcej elastyny – substancji odpowiadającej za elastyczność i sprężystość. Pobudzają także produkcję kwasu hialuronowego, który nawilża cerę. W młodszym wieku mogą poprawić kształt kości policzkowych lub łuków brwiowych. Po czterdziestce pomagają na pionowe i poziome zmarszczki na czole, opadające policzki, bruzdy nosowo-wargowe, fałd podbródkowy, zmarszczki palacza. Nici liftingujące można stosować także na inne części ciała: piersi, dekolt, pośladki, brzuch, uda. Zabieg jest prawie bezbolesny, nie licząc lekkiego ukłucia cienkimi igłami, w których osadzone są nici. Już następnego dnia można wrócić do zwykłych zajęć. Nici rozpuszczają się w skórze średnio przez około 8 miesięcy, a efekt liftingujący utrzymuje się przez około dwa lata. Ceny zabiegu różnią się w zależności od rodzaju nici. Rozpoczynają się od około 100 zł za jedną nić. Koszt liftingu jednego obszaru twarzy zaczyna się od około 1200 zł.

ile kosztują nici liftingujące

Fale radiowe – kolejny sposób na zmarszczki

Metoda ta, zwana również radiofrekwencją, polega na wnikaniu fal radiowych w skórę na głębokość około 2 cm. Fale podgrzewają włókna kolagenowe, które kurczą się i napinają, dzięki czemu zwiotczałe obszary skóry podciągają się, a drobne zmarszczki wygładzają. Poza tym fale radiowe pobudzają fibroblasty do wytwarzania kolagenu i elastyny. W efekcie zwiększa się gęstość i napięcie skóry, poprawia owal i koloryt twarzy. Zabieg działa również na poprawienie napięcia skóry policzków, obkurczenie podbródka, zmniejszenie kurzych łapek i bruzd nosowo-wargowych, podniesienie opadającej powieki. Nie jest skuteczny w przypadku bardzo głębokich zmarszczek. Zabieg falami radiowymi czasem bywa umiarkowanie bolesny, może powodować uczucie gorąca. Skóra po nim jest lekko zaczerwieniona, ale szybko można wrócić do normalnych zajęć. fekt jest widoczny od razu po zabiegu, a w ciągu 3-6 miesięcy staje się jeszcze wyraźniejszy. Najlepsze, długotrwałe efekty przynosi seria kilku zabiegów, powtarzanych co 1-2 tygodnie. Efekty zanikają po 12-18 miesiącach. Cena jednego zabiegu rozpoczyna się od 130 zł. Urządzenia wytwarzające fale radiowe w gabinetach kosmetycznych mają mniejszą moc, przez co są mniej skutecznie. Wyższej mocy i skuteczności należy oczekiwać od urządzeń, którymi posługują się lekarze medycyny estetycznej.

ile kosztują fale radiowe

Ile kosztuje karboksyterapia i jakie są jej efekty?

Karboksyterapia polega na wprowadzaniu pod skórę niewielkich dawek dwutlenku węgla za pomocą specjalnego aparatu, wyposażonego w wiele cieniutkich igiełek. Efektem tego jest rozszerzenie naczyń krwionośnych i przyspieszenie procesu tworzenia się nowych. Poprawia się mikrokrążenie skóry, co sprawia, że lepiej krąży w niej tlen i składniki odżywcze. Skóra jest stymulowana do bardziej intensywnej produkcji kolagenu. Zabieg ten pomaga w likwidowaniu cieni i worków pod oczami, zmarszczek w okolicach oczu, podwójnego podbródka. Poprawia jędrność i sprężystość skóry całej twarzy i dekoltu. Ze względu na właściwości chemiczne dwutlenku węgla jest również skuteczny w likwidowaniu poduszeczek tłuszczowych, które z wiekiem odkładają się pod oczami. Zabieg trwa około 10-15 minut i może być lekko bolesny. Pierwsze efekty są widoczne od razu, a najlepsze widać po 7 dniach. Najlepiej poddać się serii około 4-8 zabiegów powtarzanych raz w tygodniu, a dla podtrzymania efektów raz w miesiącu poddać się zabiegowi przypominającemu. Ceny jednego zabiegu na całą twarz rozpoczynają się od 150 zł.

ile kosztuje karboksyterapia

Mezoterapia mikroigłowa – cena, efekt i sposób działania

Mezoterapia mikroigłowa jest przeprowadzana głównie w gabinetach kosmetycznych z użyciem tzw. derma rollera. Ukłucia maleńkich igiełek sprawiają, że delikatnie uszkodzona skóra zaczyna się intensywnie regenerować, produkuje więcej kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Dochodzi do mikrokrwawień, w wyniku których z płytek krwi uwalniają się tzw. czynniki wzrostu. Przyspieszają rozwój nowych komórek, dzięki czemu skóra robi się bardziej napięta, elastyczna i jędrna. Drobne zmarszczki i przebarwienia stają się mniej widoczne. W tym zabiegu już sama mechaniczna stymulacja skóry przynosi pozytywne efekty. Zwykle jednak dołącza się do niej ampułki z różnymi substancjami aktywnymi, które podnoszą skuteczność mezoterapii. Od rodzaju użytego kosmetyku zależy cena zabiegu.Na widoczne rezultaty trzeba poczekać kilka dni. Najlepsze efekty przynosi seria 4-6 zabiegów. Jeden zabieg trwa około 30-60 minut i kosztuje od 150 zł wzwyż.

ile kosztuje mezoterapaia mikroigłowa

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym, czyli ile kosztuje wampirzy lifting

Szczególnym rodzajem mezoterapii jest mezoterapia osoczem bogatopłytkowym, zwana też wampirzym liftingiem. Skuteczność tego zabiegu opiera się na działaniu czynników wzrostu, które znajdują się we krwi każdego człowieka. Ich zadaniem jest regeneracja tkanek po urazach. Przed zabiegiem lekarz w klinice medycyny estetycznej pobiera od pacjentki krew, z której następnie w specjalnej wirówce oddziela się skoncentrowane osocze bogatopłytkowe. Preparat podawany jest z powrotem w postaci specjalnych zastrzyków, którymi ostrzykuje się wybrane partie twarzy. Do wprowadzenia osocza pod skórę zamiast strzykawki czy kaniuli można również użyć urządzenia do mezoterapii. Osocze bogatopłytkowe stymuluje skórę do regeneracji i produkcji kolagenu. Cera staje się wizualnie młodsza, rozjaśniona, bardziej elastyczna i gładka. Zmniejszają się bruzdy, przebarwienia, cienie pod oczami, zmarszczki mimiczne. Według specjalistów mezoterapia osoczem bogatopłytkowym przynosi najlepsze efekty u osób około 40. roku życia. Sam zabieg trwa mniej więcej godzinę. Może być lekko bolesny, dlatego podaje się przed nim maść znieczulającą. Podrażnienia znikają po około dwóch godzinach. Pierwsze rezultaty powinny być widoczne po dwóch tygodniach, a najlepsze osiąga się po przeprowadzeniu serii 3-4 zabiegów. Efekt utrzymuje się od 6 miesięcy do nawet 2 lat. Cena jednej sesji „wampirzego liftingu” rozpoczyna się od około 650 zł za całą twarz. Zabieg polecany jest dla osób o skłonnościach do alergii, ponieważ nie wiąże się z ryzykiem uczulenia – pacjentowi podawany jest preparat pozyskany z jego własnego organizmu.

ile kosztuje mezoterapia osoczem bogatopłytkowym

Laserowe usuwanie zmarszczek i fotoodmładzanie

Laserowa korekcja zmarszczek to zabieg, który trudno opisać w jednym akapicie. Jego skuteczność i cena może być bardzo różna, zależy bowiem od mocy urządzenia, jakim jest przeprowadzany. Lasery o silniejszej mocy mogą być używane tylko w gabinetach lekarskich. W gabinetach kosmetycznych spotykane są głównie urządzenia IPL, które są skoncentrowanym źródłem światła, ale nie laserem. Ich zasada działania jest podobna, różnią się jednak mocą. Na czym polega działanie takiego zabiegu? Światło laserowe powoduje mikrouszkodzenia skóry, co pobudza ją do wzmożonej regeneracji. Procesy naprawcze tkanek zostają przyspieszone i ożywione. Pomaga to w likwidacji objawów starzenia się skóry – zwłaszcza tych wywołanych przez promienie słoneczne: zmarszczek, bruzd, przebarwień, utraty jędrności. Dobrze sprawdza się zwłaszcza w likwidacji zmarszczek na szyi, dekolcie, wokół oczu i ust. Zabieg nie wymaga znieczulenia, a jedynie schłodzenia, które pozwala uśmierzyć lekki ból. Gojenie się skóry zależy od rodzaju lasera, ale może potrwać nawet kilka dni. Najlepsze rezultaty są widoczne po kilku tygodniach. Przy głębokich zmarszczkach najlepsze efekty osiąga się po serii 4-6 zabiegów. Efekt utrzymuje się nawet kilka lat. Ceny zabiegu laserowego usuwania zmarszczek na całej twarzy rozpoczynają się od około 400 zł, a fotoodmładzania urządzeniem IPL – od około 150 zł.

ile kosztuje laserowe usuwanie zmarszczek

Rodzaje peelingów chemicznych

Peelingi mogą być przeprowadzane w gabinecie kosmetycznym lub u lekarza, w zależności od ich mocy. Złuszczanie powierzchowne może wykonać kosmetyczka, natomiast głębokie lepiej powierzyć w ręce lekarza. Zabiegi różnią się między sobą rodzajem kwasu – wykorzystywane są m.in. peelingi z użyciem kwasów owocowych, kwasu glikolowego, azelainowego, mlekowego, salicylowego, migdałowego. Kwasy złuszczają skórę, stymulując ją do regeneracji i wytwarzania większych ilości kolagenu, kwasu hialuronowego i ceramidów. Cera rozjaśnia się, staje się grubsza i bardziej elastyczna. Zabieg trwa około 20 minut i może wywołać lekki dyskomfort, spowodowany szczypaniem i pieczeniem. Spłyca drobne zmarszczki, zmniejsza przebarwienia, nadaje gładkości skórze, działa profilaktycznie, opóźniając pojawienie się nowych zmarszczek. Cena zabiegu zależy od rodzaju kwasu. Różne są też zalecenia w sprawie liczby zabiegów w serii, od której zależy koszt całej kuracji.

ile kosztują peelingi chemiczne

Najnowsze porady