Powrót
13.2.2023

Prezent na pierwszą rocznicę ślubu? Wspomnienia.

Prezent na pierwszą rocznicę ślubu? Wspomnienia.
Autor
Anna Dobrzanska

Radek i Ola są małżeństwem od dziesięciu lat. Na okrągłą rocznicę ślubu postanowili zafundować sobie wakacje życia – tygodniowy pobyt w Japonii. Już na samym początku znajomości szybko wyszła na jaw ich miłość do Kraju Kwitnącej Wiśni. Dziś z uśmiechem wspominają pierwszą rocznicę ślubu – wyjątkową na swój sposób.

Pierwsza rocznica ślubu – wspomnienia Radka

Pierwszą rocznicę naszego ślubu pamiętam dokładnie. Dopiero co wprowadziliśmy się do nowego mieszkania, co do granic wyeksploatowało nas finansowo. Nie mieliśmy wszystkich mebli, wanny, łóżka, a pierwszego dnia nawet żarówkę wykręciliśmy z kuchni i chcieliśmy wkręcić w łazience, ale pech chciał, że się przepaliła. Dwa dni siedzieliśmy przy świeczkach, bo w tym całym zamieszaniu nie było czasu kupić nowej. Mniej więcej w takich okolicznościach spędzaliśmy czas po upływie roku od naszego ślubu, a mimo wszystko była to wyjątkowa chwila.

Pierwsza rocznica ślubu – wspomnienia Oli

Weszłam do mieszkania i pomyślałam sobie: „Tylko się nie rozpłacz”. Nazajutrz miała być rocznica naszego ślubu. Puste kąty i gołe okna – zero intymności. Całą tę negatywną energię postanowiłam przekuć w działanie. Uklęknęłam przy jednym z kartonów i z samego dna wydobyłam zasłony. Karnisz! W życiu tak nie cieszyłam się na widok karnisza. Powiesiliśmy zasłony i od razu zrobiło się jakoś przytulniej.

Pomysł na pierwszą rocznicę ślubu? Radek

Kto by wtedy myślał o romantycznych kolacjach, kiedy ledwo było co do garnka włożyć. To znaczy, do garnka to może coś by się znalazło, ale samego garnka jeszcze nie mieliśmy. Rocznica przypadła od razu dzień po wprowadzeniu. Nie chcieliśmy dłużej siedzieć na głowie rodzicom Oli, więc to była spontaniczna decyzja – mamy mieszkanie, co z tego, że niewykończone, pakujemy się i przeprowadzamy! I tak oto w pierwszą rocznicę ślubu siedzieliśmy na podłodze, piliśmy wino z kubków i jedliśmy zamówioną pizzę. Czy ja wtedy cokolwiek sprezentowałem Oli?

prezent na rocznicę ślubu

Pomysł na pierwszą rocznicę ślubu? Ola

W dzień rocznicy zdążyłam się już oswoić z sytuacją. To była niedziela, więc mieliśmy sporo czasu na ogarnięcie tego całego bałaganu. Ustaliliśmy, że nie robimy fety z okazji naszego święta. Ot, symboliczne uczczenie lampką (a raczej kubkiem) wina, bez prezentów i niespodzianek. Ale Radek nie byłby sobą, gdyby mnie czymś nie zaskoczył. Po męczącym dniu przygotował romantyczny prysznic we dwoje – z nastrojową muzyką i świecami. Dostałam od niego wachlarz z motywem kwitnącej wiśni. Obiecał, że kiedyś zabierze mnie do Japonii.

Prezent dla męża. Radek

W głowę zachodzę i przypomnieć sobie nie mogę, co sprezentowałem wtedy Oli. Nie dlatego, że nie miało to dla mnie znaczenia. Po prostu nie pamiętam i już. Na szczęście z Olą nie jest tak, jak z żonami moich kumpli, które stale suszą im głowy o jakieś drobiazgi z zamierzchłych czasów. Kto by to spamiętał? Pamiętam za to dokładnie, co wtedy sprezentowała mi Ola. To był taki scyzoryk do zadań specjalnych z grawerem.

prezent na rocznicę ślubu

Prezent dla męża. Ola

To zabawne, ale on chyba nawet nie pamięta, co dostał ode mnie na pierwszą rocznicę ślubu. Kiedyś trochę mnie to złościło, ale dzisiaj wydaje mi się nawet urocze. Zwłaszcza, że breloczek, który te dziewięć lat temu mu sprezentowałam, wciąż wisi przy jego kluczach. Kto by wtedy pomyślał, że za blisko dekadę odbędziemy podróż życia?

Prezent na dziewiątą rocznicę ślubu: spełnione marzenie o Japonii

Japonia połączyła nas od początku znajomości. Był to nawet motyw przewodni naszego ślubu, więc oczywiste, że w końcu przyszedł czas na podróż życia. Długo na to czekaliśmy. Chyba już na pierwszej randce obiecałem Oli, że tam polecimy, no i wreszcie się udało. Już za tydzień spełni się największe marzenie, a najpiękniejsze w tym jest to, że to nasze wspólne marzenie.

Wspomnienia z pierwszej rocznicy: Ola

Aż trudno uwierzyć, że minęło już tyle czasu. Każda kolejna rocznica była fajna, ale ta pierwsza była po prostu wyjątkowa. Kiedy pojawiają się między nami jakieś zgrzyty, staram się sobie przypomnieć, co wtedy czułam: radość z gołych ścian, ze wspólnego życia, z tego, że jesteśmy razem. Naprawdę niewiele potrzeba do szczęścia.

Wspomnienia z pierwszej rocznicy: Radek

No dobrze, może nie pamiętam wszystkich szczegółów, ale to była wyjątkowa rocznica. Na zawsze zostanie mi wrażenie takiej niesamowitej radości, że mamy coś swojego, że jesteśmy razem. I to szczęście w oczach Oli. To przecież ważniejsze niż prezenty i kolacje.

Prezent na rocznicę ślubu - czy warto wziąć pożyczkę?

Trudno o jednoznaczną odpowiedź na to pytanie. Powyższa historia pokazuje, że czasem warto odpuścić drogie prezenty i cieszyć się chwilą - wystarczy wtedy włożyć odrobinę wysiłku by stworzyć wyjątkową atmosferę - takie rocznice będziemy pamiętać latami i wspominać z uśmiechem lub łezką w oku. Czasem pożyczka może być przepustką do spełnionego marzenia - takiego jak podroż do Japonii czy wymarzony kurs. Jedno jest pewne - decyzję należy podejmować z rozwagą, nie pod wpływem emocji, gdyż jest to zobowiązanie finansowe, które należy spłacić.

Najnowsze porady