Powrót
6.6.2023

Pomysły na wesele, które zaskoczą twoich gości

Pomysły na wesele, które zaskoczą twoich gości
Autor

Od kilku lat niezwykłą popularnością cieszą się pomysły na wesele, które mają na celu uświetnić wielki dzień państwa młodych. Pokazy fajerwerków, wymyślne drinkbary, występy artystów – z roku na rok w czasie tej imprezy rozgrywa się coraz większe show, a koszty wesela rosną. Takie pomysły, choć kiedyś oryginalne, dziś stają się oklepane, a gości już trudno zaskoczyć. A gdyby tak pójść w drugą stronę i zaskoczyć gości niewielkimi zmianami w weselnym standardzie?

Wyjście z kościoła wśród motyli

Obsypanie młodych ryżem, płatkami kwiatów lub pieniędzmi jest obowiązkowe i trudno z tym polemizować. Ma to im zapewnić szczęście i dobrobyt, więc szkoda byłoby ryzykować utratę dobrej wróżby. Warto jednak zastanowić się nad innym sposobem fetowania ślubu. Ostatnio bardzo modne jest wypuszczanie białych gołębi - to bardzo ładny i romantyczny, ale banalny gest. Ciekawszą alternatywą jest wypuszczenie na wolność… motyli. Tysiąc kolorowych, ulotnych motylków wokół oczarowanych gości to niezapomniany widok.

pomysły na wesele
Atrakcje weselne dla gości

Pomysł na pierwszy taniec

Pierwszy taniec to najważniejszy element wesela. I zarazem jeden z najbardziej stresujących. Od dłuższego czasu standardem jest korzystanie z pomocy profesjonalnego choreografa, który układa kroki i służy dobrą radą. Powoli zaczyna do nas docierać zupełnie inna moda – standardowy, romantyczny, trzyminutowy taniec staje się wieloosobowym show, w którym udział biorą świadkowie, znajomi, rodzice i najbliższa rodzina. Dla wszystkich uczestników będzie to wspaniała zabawa przez kilka tygodni przed ślubem – w czasie układania choreografii i wspólnych prób. A na weselu pozostali goście będą po prostu zachwyceni – takie przedstawienie będzie tematem rozmów całej rodziny jeszcze przez wiele miesięcy.

Naked cake, czyli tort weselny inaczej

Nieszablonowe podejście do tortu z pewnością będzie ciekawym elementem zaskoczenia dla twoich gości. Utarło się, że musi być wysoki, biały, śmietankowo – owocowy, słodki i uroczy. Jego krojenie jest wręcz jednym z najważniejszych momentów weselnych, jednak trwa dość długo i goście zwyczajnie się nudzą, warto więc uatrakcyjnić ten moment. Jeżeli zdecydujesz się odejść od standardowego tortu, masz bardzo szerokie pole do popisu.

Ciekawym trendem jest naked cake – kunsztowne „nagie” ciasto, bez standardowego kremu. Może być ozdobione niewielką ilością owoców czy delikatnymi nitkami karmelu. Lubicie sernik lub brownie? Dlaczego by nie wykorzystać takiego ciasta na weselu? Świetnie sprawdzą się w formie niewielkich babeczek ułożonych w wysoką wieżę i ciekawie ozdobionych. Masz ochotę na coś naprawdę nieszablonowego? Spróbuj ułożyć na piętrowych paterach tort z makaroników lub małych, słodkich ptysi. Niewielkie ciasteczko zauroczy każdego gościa, nie będzie także problemu z jego krojeniem i rozdawaniem. Wieża może po prostu zostać na sali, a goście sami będą częstować się jej elementami.

Stół wiejski zamień na trattorię lub food truck

Wiejski stół to trend sprzed mniej więcej 10 lat. Obecnie jest to weselny standard, który zahacza już o sztampę. Nie musisz z tego rezygnować, wiadomo, że na każdym weselu znajdzie się grupa fanów wiejskiej kiełbasy i lokalnych alkoholi, możesz jednak stworzyć coś, co przypadnie do gustu także innym gościom. Dużym powodzeniem cieszą się słodkie stoły, czyli zakątki pełne najróżniejszych słodkości, babeczek, kremowych deserów, wśród których niepodzielnie króluje fontanna czekolady. Warto zorganizować także inne tematyczne „stoły”, zwłaszcza, jeśli jakiś rodzaj kuchni jest wam szczególnie bliski. Może na pierwszej randce byliście we włoskiej trattorii? Co stoi na przeszkodzie, żeby na waszym weselu pojawił się stół z makaronami i pizzą lub food truck z burgerami?

Spontaniczna pamiątka z wesela

Księga gości to miła pamiątka na wiele lat, do której będziecie wracać z rozrzewnieniem i rozbawieniem. Jednak nie zawsze się sprawdza, ponieważ nie wszyscy goście pamiętają, by się do niej wpisać i sama wędrująca księga nie do wszystkich dociera. Warto zastąpić ją czymś zupełnie innym, co sprawi, że goście chętniej zaangażują się w pozostawienie wam pamiątki.

Jednym z najciekawszych pomysłów jest stworzenie wspólnego, ogromnego plakatu, na którym każdy gość może zostawić odcisk swojej dłoni lub wpisać życzenia kolorowymi flamastrami i ozdobić to naklejkami. Jeżeli jeszcze wśród gości będzie krążył fotograf z polaroidem, a wszystkie zrobione z zaskoczenia i natychmiast wywołane zdjęcia zostaną umieszczone na plakacie, będzie to naprawdę atrakcyjna pamiątka i rozrywka dla wszystkich. W tym samym celu można wykorzystać zdjęcia z popularnej fotobudki.

Opieka nad dziećmi na weselu

Dla maluchów wesele to nie lada wydarzenie, o którym długo będą opowiadać z przejęciem. Ich zaproszenie to kwestia dyskusyjna, w końcu wesele to najczęściej zakrapiane alkoholem przyjęcie do białego rana, jeżeli jednak decydujecie się na to, warto zaaranżować opiekę dla najmłodszych.

Wynajęcie opiekunki lub animatora zabaw, który będzie także troszczył się o bezpieczeństwo dzieciaków to idealny sposób na rozwiązanie problemów. Maluchy z pewnością nie będą się nudzić a ich rodzice będą mogli w spokoju się pobawić, nie musząc martwić się o swoje pociechy. Doświadczony animator zapewni dzieciakom mnóstwo rozrywki, zorganizuje gry i zabawy dostosowane do ich wieku. Zachęcone przez opiekunkę dzieci często angażują się w przygotowanie krótkiego przedstawienia lub napisania wierszyków na cześć pary młodej. Ich prezentacja na weselu będzie wzruszającą i zabawną atrakcją dla wszystkich gości.

Koszty wesela

Wesele wiąże się z dużymi wydatkami - sala weselna, catering, zespół lub dj, kwiaty, tort, ubrania do ślubu, fotograf. Atrakcje dla gości to jeden z tych dodatkowych kosztów, które podnoszą jakość i komfort imprezy, i których mogliśmy nie przewidzieć. Szybka pożyczka online może być ratunkiem w takiej sytuacji.

Najnowsze porady