Powrót
23.12.2016

Jak poprawić sobie humor? Tanie sposoby na poprawę nastroju

Jak poprawić sobie humor? Tanie sposoby na poprawę nastroju
Autor
Anna Dobrzanska

Masz gorszy dzień? Jeśli tak, to mamy dla ciebie dwie dobre wiadomości. Pierwsza jest taka, że kiepski nastrój prędzej czy później zawsze mija. Druga dobra wiadomość brzmi: możesz sprawić, żeby minął szybciej.

Jak poprawić sobie humor? Czekolada czy ciekawy film to oczywiście dobre pomysły, ale zawsze warto wypróbować bardziej oryginalne sposoby na lepszy humor. Bądź kreatywny i zrób coś, co sprawi, że twoje samopoczucie polepszy się na dłużej niż kilka minut. Poznaj ciekawe recepty na chandrę. Wydatki związane z nimi są bardzo niewielkie, a efekt uśmiechu na twarzy – gwarantowany.

Jedyna taka kawa na poprawę humoru

Kawa na lepszy nastrój? Przecież to żadne odkrycie, możesz powiedzieć. Oczywiście, ale nie mówimy tu o zaparzeniu filiżanki espresso, lecz o przygotowaniu specjalnej i jedynej w swoim rodzaju kawowej mieszkanki twojego autorstwa. Potrzebujesz tylko dobrej mielonej kawy oraz ulubionych przypraw i szczelnej metalowej puszki. Na początek warto wypróbować cynamon, kardamon, cukier waniliowy lub gotowe zestawy przypraw do piernika albo do grzańca. Wszystkie te produkty kupisz tanio w najbliższym sklepie spożywczym. Połącz kawę z wybranymi dodatkami, kierując się zmysłem węchu. Stwórz własną, aromatyczną kawę z przyprawami. Będziesz mógł pić ją codziennie, delektując się skomponowanym przez siebie aromatem. Taka kawa na pewno poprawi ci nastrój i zrobi wrażenie na każdym, kogo nią poczęstujesz.

Dla poprawy nastroju: masaż z innej perspektywy

Czy jest coś przyjemniejszego niż bycie masowanym? Tak. Wykonywanie masażu drugiej osobie to, jak twierdzą niektórzy, o wiele ciekawsze doświadczenie niż bierne przeżywanie tej przyjemności. W dodatku daje ci świadomość, że troszczysz się o czyjeś ciało. A przecież od dawna wiadomo, że gdy dbamy o lepszy humor drugiego człowieka, nasz zły nastrój znika w okamgnieniu.

Jak przygotować się do tego zadania? Nie musisz od razu zapisywać się na drogie szkolenia dla profesjonalnych masażystów. Zamiast tego czytaj, oglądaj darmowe materiały wideo w Internecie i naucz się prostych tricków, dzięki którym pomożesz się zrelaksować partnerowi, mamie lub przyjaciółce. W zamian natychmiast zyskasz lepszy humor. Taka przyjemność, w odróżnieniu od wizyty w salonie, praktycznie nic nie kosztuje.

jak poprawić sobie humor infografika
Jak poprawić sobie humor infografika

Jak poprawić sobie nastrój dzięki mocy światła

Fototerapia, czyli leczenie światłem, to znany sposób na poprawę nastroju. Niestety, lampy do tego rodzaju terapii są dość drogie. Ich ceny sięgają nawet kilku tysięcy złotych. Zamiast tego możesz sprawić sobie inny podarunek. Istnieje kilka rodzajów lamp, które, choć nie są przebadanym sprzętem terapeutycznym, poprawią ci nastrój samym swoim wyglądem. Przywodzące na myśl lata osiemdziesiąte lampy typu lawa, lampy solne czy lampy światłowodowe – to tylko kilka pomysłów. A może wybierzesz lampę w formie projektora, który wyświetli na twoim suficie obraz fal oceanu? Oryginalne źródło światła w twoim pokoju na pewno poprawi ci humor i sprawi, że łatwiej się zrelaksujesz. A przy tym wniesie odrobinę oryginalności do wystroju domu.

Lepszy humor dzięki ziołom

O tym, że picie dziurawca jest uważane za sposób na poprawę nastroju, słyszałeś już na pewno wiele razy. A czy wiesz, że samo hodowanie ziół i opieka nad roślinami też może mieć doskonały wpływ na twoje samopoczucie? Kontakt z przyrodą poprawia humor, wycisza i uspokaja, nawet jeśli wycinek przyrody, z którym mamy styczność, mieści się w doniczce. Nie musisz mieć wymyślnej skrzynki do hodowania wielu ziół naraz. Wystarczą ci zwykłe pojemniczki na sadzonki, które kupisz tanio w markecie budowlanym. Za nasiona ziół też nie zapłacisz wiele. Jeśli brakuje ci cierpliwości, możesz od razu kupić dorosłe rośliny. Nawet znane potrawy będą smakować lepiej, jeśli doprawisz je bazylią lub rozmarynem wyhodowanymi na własnym parapecie.

Najnowsze porady