Powrót
10.1.2023

Ile kosztuje zabieg keratynowy i inne sposoby na piękne włosy

Ile kosztuje zabieg keratynowy i inne sposoby na piękne włosy
Autor
Anna Dobrzanska

Jak uzyskać efekt lśniących, zdrowych włosów, które są gęste, mocne, nie przetłuszczają się i nie ma na nich śladów łupieżu? Ile wydamy na skuteczną kurację? Oto zestawienie kosztów najpopularniejszych zabiegów fryzjerskich na włosy i skórę głowy.

Zabiegi na włosy często mają niewiele nam mówiące nazwy własne, specyficzne dla różnych zakładów fryzjerskich lub pochodzące od nazw używanych podczas nich kosmetyków. Zawsze warto dopytać fryzjera lub dermatologa, na czym polega dana kuracja. Większość z nich można przyporządkować do wymienionych w naszym zestawieniu najpopularniejszych rodzajów zabiegów na włosy.

Jeżeli chcemy profesjonalnie podejść do sprawy, warto najpierw skorzystać z oferowanej przez niektóre salony fryzjerskie i gabinety dermatologiczne konsultacji trychologicznej, która pozwoli na dokładną ocenę stanu włosów i skóry głowy. Ceny postawienia takiej diagnozy rozpoczynają się od około 100-150 zł.

Lśniące, zdrowe włosy. Intensywne nawilżanie sauną fryzjerską

Przesuszone włosy są bardziej podatne na dalsze niszczenie. Jeśli na czas ich nie nawilżymy, trzeba będzie je obciąć lub ratować silniejszymi zabiegami. Dlatego ten zabieg to pierwszy krok, który należy wykonać, jeśli nasze włosy są zniszczone słońcem, wiatrem lub zabiegami stylizacyjnymi.

Na czym polega nawilżanie włosów? Fryzjer nakłada na nie maskę lub ampułkę i przykrywa je specjalnym czepkiem. Nad głową zostaje umieszczona kopuła wydzielająca parę wodną o temperaturze około 40°C, która rozszerza łuski włosów i otwiera pory skóry głowy. Dzięki temu włosy lepiej chłoną wilgoć i składniki pielęgnacyjne. Zabieg zostaje zakończony obniżeniem temperatury, co ma za zadanie domknąć łuski włosów.

Zamiast klasycznej sauny do włosów, wydzielającej parę wodną, stosuje się również tzw. mikromgłę wytwarzaną przez ultradźwięki lub parę ozonową, która dodatkowo pobudza krążenie w skórze głowy. Ozon ma również działanie nawilżające i dotleniające, dzięki czemu niszczy bakterie i wirusy.

Nawilżanie włosów za pomocą sauny fryzjerskiej jest stosunkowo niedrogim zabiegiem. W mniejszych miastach może kosztować nawet już od 30-80 zł. Cena zależy też od rodzaju użytego kosmetyku. Efekt jednorazowego zabiegu utrzymuje się od 3 do 6 tygodni. Nawilżanie można powtarzać co dwa tygodnie. Według specjalistów długotrwałe nawilżenie zapewnia kuracja składająca się z 4–5 zabiegów, zapłacimy więc za nią od około 150 do nawet około 400 zł.

zabieg nawilżający na włosy cena ile kosztuje
Ile kosztuję zabieg nawilżający na włosy?

Idealna gładkość. Na czym polega i ile kosztuje keratynowe prostowanie włosów

Keratyna to jeden z podstawowych budulców włosa. Dzięki niej są mocne, gładkie i błyszczące. Gdy jej brakuje, zaczynają się łamać, puszyć i tracić połysk. Keratyny z włosów ubywa zazwyczaj z powodu promieniowania UV, zabiegów stylizacyjnych i farbowania.

Zabieg keratynowego prostowania włosów, zwany też prostowaniem brazylijskim, polega na wprasowaniu keratyny w poszczególne pasma. Po umyciu włosów specjalnym szamponem płyn zawierający keratynę jest wprowadzany w głąb włosa przy użyciu rozgrzanego do ok. 230°C ceramicznego żelazka fryzjerskiego.

Cena zabiegu zależy w dużej mierze od długości włosów i zaczyna się od 300 zł w mniejszych miejscowościach lub wśród ofert promocyjnych. Efekt utrzymuje się przeciętnie od 3 do 6 miesięcy, a to zależy m.in. od tego, czy po zabiegu dbamy o włosy według wskazówek fryzjera. Do wydatków przeznaczonych na keratynowe prostowanie włosów warto też doliczyć specjalne kosmetyki – bez soli, alkoholu, SLS i silikonów.

Masz modnie ufarbowane przez fryzjera włosy? Idealnie się składa - ten zabieg można wykonywać nawet na włosach po koloryzacji i rozjaśnianych. Jest idealny dla kobiet, które mają trudne do ułożenia, puszące się włosy, a nie chcą używać codziennie prostownicy. Włosy po nim są wygładzone, bardziej odporne na skręty i puszenie się, błyszczące. Fryzura wygląda jak gładka tafla, odstające końcówki zostają ujarzmione, włosy łatwiej się układają.

Ile kosztuje zabieg keratynowy na włosy cena koszt
Ile kosztuje zabieg keratynowy na włosy?

Baby hair i niezwykły relaks, czyli co nam daje masaż skóry głowy

Masaż skóry głowy to naturalna metoda pielęgnacji, wykorzystywana już w starożytnej medycynie wschodniej. Pobudza krążenie, przyspiesza wzrost nowych włosów, relaksuje, redukuje napięcie, a dzięki temu wygładza zmarszczki na twarzy i szyi. Pomaga usunąć martwy naskórek i resztki kosmetyków. Zwiększa również objętość włosów i odbija je u nasady.

To idealny zabieg dla słabych, cienkich i matowych włosów. Działa również wspomagająco przy nadmiernym wypadaniu włosów. Można go łączyć z peelingiem oraz z wcieraniem substancji leczniczych i kosmetyków wzmacniających włosy i skórę głowy. Niektóre zakłady fryzjerskie i gabinety kosmetyczne wykonują również elektryczny masaż skóry głowy.

Prawidłowo wykonany masaż powinien być przyjemny i relaksujący. Efekt odprężania jest odczuwalny natychmiast. Masaż wykonywany w celu szybszego porostu włosów powinien być powtarzany jak najczęściej, nawet co drugi dzień. Nie jest to drogi zabieg – ceny zaczynają się już od 50 zł. Często jest łączony z innymi usługami, np. sauną czy strzyżeniem i modelowaniem. Taki pakiet bywa oczywiście odpowiednio droższy.

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, kiedy będą widoczne efekty. Gdy regularne zabiegi masażu skóry głowy zaczną działać, na linii łączącej włosy i czoło będzie można zauważyć tzw. baby hair, czyli krótkie, świeżo wyrośnięte włoski.

Ile kosztuje masaż skóry głowy? Cena koszt infografika
Ile kosztuje masaż skóry głowy?

Jak pozbyć się łupieżu i łojotoku, czyli co to jest darsonwalizacja

Zabieg zwany darsonwalizacją lub prądami d’Arsonvala (od nazwiska francuskiego fizyka) można stosować zarówno na skórę twarzy i ciała, jak i na owłosioną skórę głowy.

Jest bezbolesny, a dla niektórych nawet wręcz relaksujący – czuć tylko lekkie mrowienie i delikatne trzaski oraz zapach ozonu. Osoba wykonująca zabieg podpina do elektrody pelotę w kształcie grzebienia i przesuwa nią powoli po powierzchni skóry, na którą działa prąd tzw. wielkiej częstotliwości, o wysokim napięciu i niskim natężeniu. W trakcie zabiegu pojawia się ozon, który ma właściwości bakterio- i grzybobójcze.

Zabieg powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych skóry i lepsze jej odżywienie. Ma działanie dezynfekujące, redukuje łojotok, łupież, przetłuszczanie się i wypadanie włosów, świąd i podrażnienie. Sprawia, że skóra lepiej przyjmuje kosmetyki i substancje lecznicze. Dodatkowo domyka łuski włosów, dzięki czemu fryzura staje się gładsza.

Darsonwalizacja może być wykonywana nawet dwa razy w tygodniu. Aby uzyskać najlepsze efekty, polecana jest seria 10–20 zabiegów, przeprowadzanych co 2–4 dni. Cała kuracja może więc kosztować od 200 do kilkuset złotych.

Ile kosztuje zabieg darsonwalizacji na włosy?

Mezoterapia bezigłowa i igłowa. Jak zagęścić włosy?

Ten dobrze znany zabieg kosmetyczny w wydaniu fryzjerskim polega na dostarczaniu w głąb skóry głowy substancji aktywnych – witamin, minerałów, peptydów, wyciągów roślinnych. Stosuje się go w celu zahamowania wypadania włosów, przyspieszenia odrostu nowych, poprawienia kondycji, ukrwienia i odżywienia skóry oraz mieszków włosowych. Nowo odrastające włosy są grubsze, mocniejsze i naturalnie błyszczące. Mezoterapia pomaga również na problem z łamliwością i suchością włosów.

Mezoterapia igłowa może być lekko bolesna (istnieje możliwość znieczulenia miejscowego). Bezigłowa w ogóle nie jest bolesna – substancje przenikają w głąb skóry dzięki falom ultradźwiękowym. Jednocześnie jest jednak nieco mniej skuteczna.

Mezoterapia skóry głowy to dość drogi zabieg (ceny zaczynają się od około 400 zł). Jego koszt zależy od jakości używanego sprzętu i kosmetyków. Pełna kuracja na porost włosów powinna obejmować około 10 zabiegów, przeprowadzanych co 7 dni. Możemy na nią więc wydać od 4000 do nawet 8000 zł.

Specjalnym rodzajem mezoterapii jest wstrzykiwanie w skórę głowy osocza bogatopłytkowego. Ten zabieg powinien być przeprowadzony w gabinecie lekarskim.

Osocze bogatopłytkowe to preparat uzyskany z własnej krwi pacjenta. Jego biologiczny skład jest w stu procentach zgodny z organizmem, dlatego ryzyko jakichkolwiek podrażnień jest minimalne. Od wielu lat jest wykorzystywane w kosmetyce i medycynie estetycznej, a także w chirurgii i ortopedii. Od niedawna stosuje się je także w walce z nadmiernym wypadaniem włosów.

Pobrana wcześniej krew pacjenta jest kilkukrotnie zagęszczana, aby zawierała jak najwięcej płytek krwi. Dodaje się do niej odpowiedni czynnik, który aktywizuje płytki do produkcji czynników wzrostu. Stymulują one komórki macierzyste mieszków włosowych do przejścia w stan aktywny, co skutkuje odrastaniem mocniejszych i gęściejszych włosów. Cały proces odrostu trwa około 3 miesiące.

Zaleca się poddanie się serii 3 zabiegów, co 2 do 6 miesięcy. Pojedynczy zabieg jest raczej drogi – kosztuje od 800 do nawet blisko 3000 zł, a jego ceny różnią się w zależności od rodzaju sporządzonego osocza. W praktyce często wygląda to tak, że im tańszy jest zabieg, tym więcej razy trzeba go powtórzyć, żeby cała kuracja była skuteczna.

Ile kosztuje mezoterapia skóry głowy? Cena koszt infografika
Ile kosztuje mezoterapia skóry głowy?

Pożyczka na zabiegi pielęgnacyjne - czy to ma sens?

Zabiegi z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu czy profesjonalnych kosmetyków niestety nie są tanie, ale czasem są potrzebne - nie tylko ze względu na kwestie estetyczne, czasem pomagają leczyć niektóre dolegliwości zdrowotne takie jak łupież, sucha skóra głowy. Tego typu wydatki nie są obowiązkowe wiec zawsze odkładamy je na później. Szybka chwilówka online pomoże pokryć koszty zabiegów od zaraz, bez czekania i bez formalności.

.

Najnowsze porady